OGMIOS MIESTAS

Tai –20 hektarų dydžio daugiafunkcinė erdvė centrinėje Vilniaus dalyje

„Ogmios miesto“ koncepcijos užuomazgos gimė prieš beveik 12 metų, o nuo 2009-tųjų imta ieškoti unikalių  modernaus  ir šiuolaikiško miesto kvartalo  idejų , kurios būtų naujos ir ilgalaikės . Kaip žinia, Europoje yra nemažai urbanistiškai sėkmingų  konversijos pavyzdžių , tad jų įkvėpta ir  išsikristalizavo galutinė idėja bei gimė dabartinis „Ogmios miestas“.
Tai –20 hektarų dydžio daugiafunkcinė  erdvė, per kiek daugiau nei dešimtį metų tapusi mėgiama vilniečių darbo ir laisvalaikio praleidimo vieta. Šis didžiulis plotas, įsikūręs Žirmūnų pakraštyje, neretai vadinamas miestu mieste, mat svečiai  gali vienoje vietoje rasti beveik viską .Čia -  daugybę  įvairias prekes siūlančių parduotuvių, paslaugų įmonių, kavinių , restoranų, sporto studijų suaugusiems bei būrelių vaikams, biurų ir net automobilių servisų. 
   „Ogmios miestas“ pasižymi aiškiu pastatų ir viešųjų erdvių  išdėstymu, ir pėsčiųjų  zonomis bei  jaukiomis apželdintomis gatvėmis. 
Kitaip nei daugelyje Lietuvoje veikiančių prekybos erdvių, automobilių stovėjimo aikštelės čia nėra tuščia ir nesvetinga  zona – netgi priešingai. Jos čia projektuojamos kaip parkas , kaip skirtingų rūšių  medžių ir krūmų alėjos, kurios kinta kartu su metų laikais. 
 „Ogmios miestas“ garsėja ir ypatingai puoselėjama  teritorija, estetika ir kūrybiškumu, pasireiškiančiu ir per čia vykstančius renginius, ir per menines instaliacijas, viešųjų erdvių sprendimus, architektūros originalumą. Daug dėmesio čia  skiriama viešosioms erdvėms, žalumai, vandeniui, lauko skulptūrai, fontanams. Visa tai kuria miesto patrauklumą,

Žaliosios zonos „Ogmios mieste“ – visuotinai pripažintos vilniečių ir miesto svečių susibūrimo erdvės, kuriose nuo pat ankstaus ryto verda gyvenimas.. Aikštėse,  skveruose  po medžiais, greta čiurlenančio vandens  laiką mėgsta leisti ir šeimos, ir jaunimas, ir vyresni svečiai, mieste ieškantys ramios ir jaukios vietos  laisvalaikiui.
Ne vieno atvykusio į „Ogmios miestą“ akį patraukia įvairios meninės instaliacijos .Tai liaudies skulptorių kūriniai, skulptūros-fontanai , įkomponuoti į Ogmios miesto viešąsias erdves ir skverus, kviečiantys surasti savo oazę miesto triukšme.

“Ogmios miesto” kūrimo procesas nuolat  vyksta ir dabar , vienas po kito renovuojami pastatai, ieškoma naujų funkcijų, kuriamos naujos  kokybiškos viešosios erdvės, pritaikytos miestiečiui.
 

Administruojama per 40 pastatų.  70 tūkst. m2 patalpose įsikūrę daugiau nei 250 nuomininkų.

Teritorija administruojama AB "Ogmios centras"

 • Informacija
  Teritorijos plotas 20 ha
  Bendras pastato plotas 110 tūkst. m²
  Biuro patalpų plotas 23,5 tūkst. m²
  Prekybinės patalpos 43 tūkst. m²
  Sandėlių patalpos 16 tūkst. m²
  Automobiliams stovėti 3 000 vietų
  Restoranų plotas 3,7 tūkst m²
  Sporto salė 1,5 tūkst. m²
  Projektas administruojamas
  AB Ogmios centras
 • Objekto galerija
 • Kontaktinis asmuo